BilgecDede

Bilginin güvenilir adresi

Aile hekimi nasıl değiştirilir , aile hekimimi değişmek istiyorum (2012) , Aile hekimi

Aile hekimi nasıl değiştirilir , aile hekimimi değişmek istiyorum, Aile hekimi Sorgulama

Karşılaşılan bir sıkıntı durumunda yada memnuniyetsizlik halinde vs. gibi durumlarda  Aile Hekiminizi değiştirmek istiyorsanız kayıtlı olmak  istediğiniz Aile hekimine başvurarak hekim değiştirme  dilekçesini doldurmalısınız.

Doldurulacak olan bu dilekçe  Aile Hekimlerince 3 nüsha olarak düzenlenip  talep dilekçesinin bir nüshası Toplum Sağlığı Merkezine, bir nüshası ilgili kişiye ,üçüncü nüshası ise aile hekiminde kalır.

Toplum Sağlığı Merkezleri  kendilerine( mevcut ayın ) ayın 20’sine  kadar Aile Hekimlerince teslim edilen dilekçeleri, verildiği tarihten itibaren AHBS ( Aile Hekimi Bilgi Sistemi )programına girer ve sonra Excel formatındaki Hekim değiştirme talep formunu doldurarak , sorumlu hekimin onayı ile en geç ilgili ayın 25’n de İl Sağlık Müdürlüğüne ulaştırır. Bu tarihler dışında gelen dilekçeler biriktirilerek mevcut ayı izleyen sonraki ay içersinde  değişim işlemi yapılır. İl Sağlık Müdürlüğü bu işlemlere gerektiğinde müdahale hakkına sahiptir.

Sonuçlandırılan dilekçelerden bir önceki aya ait bilgiler, bilgisayar ortamında kaydedildikten sonra her ayın ilk haftası içerisinde kaydından silinen Aile Hekimlerine ilgili Toplum Sağlığı Merkezlerince yazı ile bildirilir.

Ve sonuç olarak bu işlemlerden sonra , bulunduğunuz aydan sonraki izleyen ay içinde istemiş olduğunuz Aile hekimine kaydınız yapılmış olacaktır.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir:

Related posts:

  1. Aile Hekimliği Sorgulama
  2. Karaman Hastane Telefon Rehberi | karaman hastaneleri telefon numaraları
  3. Behçet Hastalığı nedir?Behçet hastalığı nasıl tedavi edilir?
  4. Yozgat Hastane Telefon Numaraları
  5. Nevşehir Hastane Telefon Numaraları

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.