BilgecDede

Bilginin güvenilir adresi

Çarpım tablosunu en kolay şekilde ezberleme yöntemi nedir?

Öncelikle yukarıda ki kartı hazırlamanızı tavsiye ederiz.Sağlam bir karton üzerine yapıştırın ve çocuğunuz eline tutuşturun gördüğünüz gibi bu bir periyodik cetvel gibi bir şey.9 kere 7 diye çocuğunuza sorduğunuz zaman iki sayının buluştuğu nokta sonuçtur.(örnek yıldızla işaretlidir.)Bu şekilde bula bula elinde kartla bir kaç gün geçirince öğrenir.Zorlamayın sıkmayın ama bol bol sorun bırakın sayıları kendisi elindeki kartla bulsun bir süre sonra artık sonuçları ezberlemiş olacaktır.Bunun yanı sıra her gün 1 kere ayrı bir matematik defterine tabloyu yazdırmaı deneyin.Yazarken hem göz hem el hemde beyin öğreniş olur. Kısa zaman sonra tabloyu zorlamadan güzelce ezberlemiş olur.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir:

Related posts:

 1. Açıköğretim fakültesi iktisat işletme 2011-2012 sınav tarihleri,Açıköğretim sınavları ne zaman yapılacak
 2. PC SORUNLARINA KOLAY ÇÖZÜMLER.
 3. 2011-2012 Açıköğretim lisesi kayıt işlemleri,sınav tarihleri,açıköğretim lisesi sınav sonuçları
 4. Deli bal nedir | deli balın faydaları nelerdir| nasıl yenmelidir| zararları nedir
 5. Katarakt Nedir?

One Response to “Çarpım tablosunu en kolay şekilde ezberleme yöntemi nedir?”

 1. TÜRKİYE’NİN İLK PATENTLİ MATEMATİK BULUŞU
  Firmamız Milli Eğitim Bakanlığının ilköğretim okullarında birçok sınıfın müfredatında yer alan (özellikle 2,-3,-4,- ve 5, sınıflarda )doğal sayılarla çarpma ve bölme işlemlerinin hızlı ve doğru bir şekilde yapılabilmesi için temel şart olan,çarpım tablosunun ezberlenmesi ile ilgili olarak çarpım tablosu ezberletici bir oyun geliştirmiş bulunmaktadır. Esasen bir buluş olup patenti firmamıza aittir. (Türk Patent Enstitüsü Patent No:2010-g224351)Dünya da ve Türkiye’de başka bir benzeri yoktur. Ülkemizin ilk patentli matematik materyali olması firmamız açısından bir övünç kaynağıdır. Bu buluş,bir çarpım tablosu ezberleme materyali ve bu materyal kullanılarak yapılan ezberleme yöntemi ile ilgilidir.
  Matematik programının içinde yer alan somut materyaller Milli Eğitim Bakanlığının ndersler işlenirken kullanılması gerekli olan araç ve gereçler olarak ön görülmektedir. Dolayısıyla çarpım tablosu oyunu da okullarda ders işlenirken ya da öğrencilerin evlerinde kullanabilecekleri ve onlara çok kolaylık sağlayan bir ouyundur. Somut modellerin kullanılması öğrencilerin dersi daha kolay öğrenmesine olanak sağlamaktadır. Somut modeller ve benzeri gösterim şekillerinin kullanılması öğrenme sürecini kısaltır ve kolaylaştırır.
  OYUNUN AMAÇLARI
  —öğrencilerin,çarpım tablosunu ezberlemesini kolaylaştırmaktır.
  — Çarpım tablosu ezberlenirken zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktır.
  — Çarpım tablosu ezberleme işinin eğlenceli bir şekilde yapılmasını sağlamak ve ezber zorunluluğunun öğrencide oluşturduğu psikolojik sıkıntıyı azaltmaktır.
  — Kişinin ezberleme yeteneğinin gelişimini takiptir.
  Birçok il ve milli eğitim müdürlükleri ürünümüzü inceleyip faydalı bulmuşlar bu nedenle yönetimleri dahilindeki tüm okullara tanıtılması hususunda tanıtım izni vermişlerdir. Belgelerini ve patent belgemizi internet sitemizden inceleyebilirsiniz.
  (daha detaylı bilgi için http://www.carpimtablosuoyunu.com)
  Bu ürün toplamda 100 adet kartla oynanan ve genellikle 2-3 saatlik süre içinde öğrencinin çarpım tablosunu ezberlemesini sağlayan bir oyundur. Takımı 2,5 TL olup PTT kargo ile ödemeli olarak gönderilmekte ve genellikle 3 iş günü içinde adresinize ulaşmaktadır.
  Saygılarımızla

  ÖMER KARAMAN
  Matematik Eğitim Materyalleri
  Tel (0212) 417 60 44 – GSM: (0536) 483 89 54
  Faks (0212) 417 25 21 http://www.omerkaramanegitim.com

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.