BilgecDede

Bilginin güvenilir adresi

Rüyadaki Renklerin Anlamı,Rüyalardaki görülen renkler ne anlama geliyor

Hemen hemen herkesin gördüğü hayali dünyadan yaşam kesiti olarak bilinen rüyalar,bu hayali dünyada  gördüğümüz objeler ve farklı senaryolar, bizlere mevcut psikolojimiz ile ilgili ipuçları vermektedir. Günümüzdede birçok örneğini taşıyan hatta rüyasında önemli buluşlara yol açan yada bunun gibi gecenin bir yarısı uykusundan  uyanıp rüyasında gördüklerini kağıda döken,bir diğer örnek olarakta  Mehmet Akif ERSOY gibi ünlü şairimiz Milli marşımızın mısralarınıda bu şekilde yazmıştır. Sürekli bir sınava girme, insanların arasında çıplak kalma, kovalanmak, düşmek, yönünü kaybetmek, uçmak, doğurmak ve hatta cinsellik içeren rüyalar, bazılarımızın neredeyse her gece gördükleri türlerden olarak örnekleyebiliriz…

Doğal olarak bu hayali dünyadaki yaşantılarında bir anlamı olamlı..Özetleyecek  olursak,  bir renk, çocukluğunuz ya da gençliğinizle ilgili oldukça önemli bir şeyi hatırlatıyor da olabilir. Şimdi bu kadar açıklamadan sonra birde renklerin ne anlama geldiğini anlatalım…

Parlak sarı yada altın rengi; Zenginlik, manevi ödül ve kendini geliştirme anlamına geliyor. Azimli ve kolay kolay boyun eğmeyen biri olduğunuzu göstermektedir.

Bej rengi; bir işin temellerini, olmazsa olmazlarını ve en sade halini temsil etmektedir. Bunun yanında nötr ve tarafsız yönünüzü de göstermektedir.

Beyaz renk; Saflığı, mükemmelliği, haysiyeti, masumiyeti, temizliği, farkındalığı ve hayata dair yepyeni başlangıçları temsil eder. Rüyada görülen  beyaz renk, hayata farklı bir açıdan bakma ve geçmişi geride bırakarak yeni başlangıçlar yapma isteğinizi gösteriyor .

Bordo renk;  zenginlik, başarı ve refahı simgelemektedir. Potansiyel, sahip olduğunuz gücü simgelemektedir.

Fuşya renk;  eski alışkanlıklarınızı bırakıp yeni değişimlere açık olduğunuzu göstermektedir. Duygusal anlamda istikrarlı olduğunuzu da ifade etmektedir..

Fildişi rengi; çevrenizdeki insanlar üzerinde kurduğunuz üstünlüğü simgelemekte ve  size yakın birinin sandığınız gibi mükemmel olmadığını da ifade eder ve sizi uyarır.

Gri renk ; korku, depresyon, kararsızlık ve kötü sağlık anlamını taşır.bununla birlikte duygusal anlamda hassa olduğunuzu ifade eder.

Kahverengi renk; keyif, iç huzuru ve muhafazakaarlığı, aynı zamanda toprağı ve bağlılığı sembolize eder. Rüyalarınızdaki renkler  kahverengi ise bu, köklerinize geri dönmeniz gerektiğini ya da dönmek istediğinizi belirtiyor demektir…

Kestane rengi; Cesaret, yiğitlik, kahramanlık ve güç anlamını taşır.

Kırmızı renk; Enerji, kuvvet, tutku yoğunluğu, istek, azim ve cesaretin anlamıdır. Rüyada görülen kırmızı renk, hayatınızda cereyan eden yenilikler karşısında önce bir durup düşünmeniz gerektiğini ve düşünceli kararlar vermeniz gerektiğini anlatıyor demektir..

Leylak rengi; olumsuz  düşüncelerden arınmanız, hayata daha sıcak  bakmanız gerektiğini anlatıyor.

Mavi renk ; bilgelik, sonsuzluk, cennet, huzur, bağlılık, sadakat kelimelerini ifade etmekte olup  kaçma, uzaklaşma arzusu duyuyor olabiliceğiniz anlamınada geliyor. Mavi renk, zihin açıklığınızı ifade ediyor ve geleceğe umutla baktığınızı da gösteriyor. Rüyanızda giydiğiniz açık mavi renkteki elbise, pratik yönünüzü temsil ediyor. Meşguliyetinizi ifade ediyor..

Mor renk; hastalıklardan kurtulma, iyileşmek, sevgiyle yaklaşma, şefkat ve merhamet konularını ifade eder.Bir başka deyişlede mor adalet ve refahın habercisidir.

Pembe renk; Sevgi, mutluluk, şefkat konuları ile yakından ilişkili olan pembe renk, rüyada görüldüğünde aşık olduğunuzu ya da aşka ihtiyaç duyduğunuzu anlatmaktadır.Bu rengi sevmiyorsanız kendi başınıza hareket etmeyi sevdiğiniz anlamına geliyor..

Sarı renk; hem olumlu hem de olumsuz manalara sahiptir.. Hoş bir rüyada görülen sarı renk,  mutluluk, uyum ve bilgelik demektir. Bir kabus içinde sarı rengin hakim olması, ihanet, korkaklık, yetersizlik veya karar vermede güçlük konularını anlatıyor..

Siyah renk;  tehlike, gizem, karanlık, ölüm, yas, reddedilme, nefret ve kini simgeliyor. Rüyalarınızdaki siyah, sizi bilinçaltınızda bir keşif yapmaya davet ediyor. Sevgi ve destek eksikliğinizi ifade ediyor. Siyah rengin hakim olduğu rüyada sevinçli bir ruh haline sahip olmak, günlük hayatta maneviyatınızı pek ön planda tutmadığınızı gösteriyor olabilir. Siyah ve beyaz renkteki rüyalarınız ise yaşantınızda karar verirken çok daha objektif olmanız, başkalarının fikirlerine de yer vermeniz ve gerekiyorsa öz eleştiride bulunmanız gerektiğini belirtiyor olabilir. Rüyada siyah ve beyaz renk, ayrıca depresyon ve üzüntü belirtisi de olabilir.Turuncu

Turuncu renk; umut, dostluk, nezaket, canlılık, sosyallik ve dışa dönüklüğü temsil eder ve  kendinizi capcanlı hissettiğinizi ve yeni ilgi alanlarına ihtiyaç duyduğunuzu ifade ediyor demektir..

Yeşi renk;  sağlık, gelişme, büyüme, şifa, umut, canlılık, huzur ve barışı işaret eder. Rüyalardaki yeşil renk, üzerinde yoğunlaştığınız konularda mevcut çalışmanıza aynen devam etmenizi ifade eder.  Koyu yeşil ise, aldatma, hile ve paylaşımda zorluk konularına yansıtma yapar.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir:

Related posts:

  1. Retinopatinin anlamı | Kimlerde görülür | Tedavisi Nasıldır| Diabetik Retinopati nedir?
  2. Lazer Epilasyon Çeşitleri
  3. O Ses Türkiye Nurullah çukan MAVİ MAVİ Şarkısını dinle
  4. Eşek sütünün faydaları nelerdir?-Eşek sütü hangi hastalıklara iyi geliyor?
  5. Beyaz eşya indirimi ne kadar olacak?2012|Beyaz eşya indirim kampanyası 2012

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.